IRU SEN TATE - Žít s čistým štítem

BUJINKAN DOJO

 

Bujinkan v překladu znamená BU-bojovník, válečník, samuraj. JIN-člověk, KAN-společnost, svazek. Dohromady svaz válečníků nebo bojovníků. Tento název vznik asi před 13 lety, kdy Soko Hatsumi poprvé předvedl trénink za hranicemi Japonska. Od té doby se tyto tréninky začaly pravidelně konat po celém světě. Tyto semináře dostaly příznačný název Tai kai (velké setkání).

Dnes se na takovémto semináři sejde okolo 300 až 500 žáků z celého světa aby mohli společně trénovat a studovat bojové umění pod vedením Soke Hatsumiho. Bujinkan dojo má v každém státě nejméně 500 členů. Nejvíce studentů je v Americe a ve Španělsku, kde Bujinkan vládne snad v každém městě. Ve zkratce si tedy dovedete představit co je to za masu lidí, kteří společně sdílejí stejné učení, myšlení a přátelství mezi sebou.

Bujinkan se skládá z 9 bojových škol, které byly předány s titulem Soké (velmistr) Dr.Hatsumimu, aby mohl tato stará japonksá bojová umění rozvíjet dál. V rejstříku škol můžete vidět, že pouze tři školy jsou školy Ninjutsu a ostatní školy Bujutsu, které byly používány samuraji.

Sám Soké říká, že dnes je nejlepší doba ninjů. To proto, že doba nám dovoluje rozvíjet a zdokonalovat bojové umění do takových měřítek jako nebylo možno kdysi studovat. Dnes i sám Soké Hatsumi moc nepoužívá termín Ninjutsu a to proto, že pochopení všech 9.škol  už není pouze Ninjutsu, ale pochopení Budo. Proto se dnes více používá termín Bujinkan Budo Taijutsu.

Styl Bujinkan Budo Taijutsu vychází tedy z devíti bojových škol, z nichž tři školy jsou školy Ninjutsu        ( jsou to Togakure yu Ninpo, Kumogare ryu Ninpo a ta třetí je Gyokushin ryu Ninpo) a ostatní Bujutsu.

Systém bojových umění Bujinkanu ( Bujunkan Bugei) ctí a udržuje staré disciplíny, které se adepti učí již od dob počátku Ninjitsu. Jde o 36 disciplín, u nichž prvních 18 jsou klasické způsoby používané japonským samurajem , zbylých 18 jsou pak k nim odpovídající speciální techniky pro Ninju-bojovníka.

Devět škol Bujinkan Dojo:

Togaku ryu ninpo

Gyokko ryu kosshijutsu

Kukihinden ryu Taijutsu

Shindenfudo ryu Dakentaijutsu

Gyoshin ryu Ninpo

Koto ryu Koppojutsu

Takagiyoshin ryu Jutaijutsu

Gikan ryu Koppojutsu

Kumogakure ryu Ninpo

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2205 | 35%)
Ne (2027 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one